Radyo
Radyo, elektrik dalgalarıyla düzenli olarak yayın yapan istasyon ve buistasyonun programlarını düzenlemekle görevli kuruluş olarak tanımlanabilir.

Aynı zamanda Radyo 13’ü internet üzerinden http://www.radyo13.com adresinden ve Google Play Store’den uygulamayı indirip akıllı telefonlarınızdan dünyanın her yerinden de Radyo 13’ü dinleyebilirsiniz.


Bunların dışında Radyo13'ü radyo dinleme sitelerinden de çok rahatlıkla dinleyebilirsiniz.


Radyo 13’ü karasal ortamda da Bitlis Radyo 13, Tatvan Radyo13, Ahlat Radyo 13, Adilcevaz Radyo 13, Güroymak Radyo 13, Hizan Radyo 13, Mutki Radyo 13, Van Radyo 13, Edremit Radyo 13, Gevaş Radyo 13, Erciş Radyo 13, Muradiye Radyo 13, Reşadiye Radyo 13, Muş Radyo 13, Hasköy Radyo 13, gibiilçelerde de dinleme şansına sahipsiniz Radyo 13’ü.


Radyo bizi dünyadaki olaylardan haberdar eden kitle iletişim araçlarındanbiridir. Ayrıca hızlı bir iletişim aracı olan radyo kısa zamanda genişkitlelere ulaşır. Haberlerin dışında radyo programları sayesinde iyi vakitgeçirebilir, radyo dinlerken bir yandan da işlerimizle ilgilenebiliriz. Radyosayesinde güncel müziklerden, sanat etkinliklerinden hızlı bir şekilde haberdarolabiliriz.

 

Radyo oyunları yeni bir sanat türü olduğu kabul edilmektedir. Gerçekten de,dinleyicinin düş gücü kadar geniş olanaklarla dolu bir sanat türüdür.

 

Radyo oyununun en önemli özelliği fonetik dramatik sanat oluşudur. Ses,radyo oyununun tek anlatım aracıdır ve dinleyicisinin sadece kulağına hitapeder. Sesin tek anlatım aracı oluşu, radyo oyunlarının dinlenmek için yazılmışolmasını gerektirir. Bu yüzden de kendine özgü bir tekniği vardır. Radyo oyunu,yalnızca kulağa hitap ettiği için bütünüyle dinleyicisinin düş gücüne seslenir.

 

Kültürümüzde hayal gücününönemi büyüktür. Yalnızca masallar, destanlar değil, geleneksel tiyatromuz dabir ölçüde hayal gücüne dayanır. Köy seyirlik oyunlarında, ortaoyunlarında,gerçek olduğu gibi seyircinin önüne konmaz, seyirciden hayal etmesi beklenir.Yine dramatik hikâye anlatıcısı Meddah'ı dinlerken de insanlar hayal gücünebaşvurur. Gölge oyunu Karagöz hep "Hayal Perdesi" olarak tanınmıştır.Günümüzde gerek televizyon, gerekse sinema yarattığı olağanüstü teknolojisi vebütçesiyle seyircinin ilgisini çekmiş ve radyo oyunlarına karşı gelişen ilgiyiyok etmiştir. Yalnız her şeye rağmen radyo oyununun bu iki rakipte olmayanüstün bir özelliği vardır. Bu, hayal gücüdür. Radyo oyunu televizyon ve sinemagibi izleyicinin önüne her şeyi hazır vermez. Onu, hayal kurmaya sevk eder.

Radyo13'ü dinlemek için TIKLAYINPaylaş
Bitlis Radyo 13, Tatvan Radyo13, Ahlat Radyo 13, Adilcevaz Radyo 13, Güroymak Radyo 13, Hizan Radyo 13, Mutki Radyo 13, Van Radyo 13, Edremit Radyo 13, Gevaş Radyo 13, Erciş Radyo 13, Muradiye Radyo 13, Reşadiye Radyo 13, Muş Radyo 13, Hasköy Radyo 13 Bitlis Radyo 13, Tatvan Radyo13, Ahlat Radyo 13, Adilcevaz Radyo 13, Güroymak Radyo 13, Hizan Radyo 13, Mutki Radyo 13, Van Radyo 13, Edremit Radyo 13, Gevaş Radyo 13, Erciş Radyo 13, Muradiye Radyo 13, Reşadiye Radyo 13, Muş Radyo 13, Hasköy Radyo 13


Powered by Bilcom